چاپ
ارسال به دوست

فرماندار گرمی : نگاه قانونمند و هدفمند دامپزشکی در بحث سالم سازی و امنیت غذایی قابل تحسین است

فرماندار گرمی در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان بر ضرورت تقویت جایگاه دامپزشکی در حوزه سلامت مواد غذایی تأکید کرد و گفت : تفکر حاکم بر سیستم و نیز نگاه قانونمند و هدفمند دامپزشکی در بحث سالم سازی و امنیت غذایی قابل تحسین است.

فرماندار گرمی در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان بر ضرورت تقویت جایگاه دامپزشکی در حوزه سلامت مواد غذایی تأکید کرد و گفت : تفکر حاکم بر سیستم و نیز نگاه قانونمند و هدفمند دامپزشکی در بحث سالم سازی و امنیت غذایی قابل تحسین است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ؛ علی بهشتی افزود : گستره فعالیت های دامپزشکی از حضور خانه به خانه در تمامی روستاها و نقاط دور دست تا بحث مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام در حوزه پیشگیری از بیماریهای مختلف و نیز حضور در کشتارگاه ها و مراکز تولید ، توزیع و عرضه فراورده خام دامی در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه کاملاً مشهود است.


فرماندار گرمی در این دیدار که در محل فرمانداری این شهرستان انجام شد ، تصریح کرد با بررسی های محسوس و غیر محسوس که در سطح روستاها و عشایر منطقه انجام شده است دامداران و دامپروران از عملکرد این دستگاه راضی هستند و این امر به دلیل  فعالیت های شبانه روزی دامپزشکی است.


بهشتی اظهار داشت ، مسئولیت شما در حوزه سلامت و تأمین امنیت غذایی سنگین است و لازم است در راه انجام وظایف قانونی با هیچ کس تعارف و مماشات نداشته باشید.


مدیرکل دامپزشکی استان نیر در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت ها و مساعدتهای فرماندار در اجرای طرح های مهم دامپزشکی به پتانسیل بالای دامپروری و تولیدات دامی در منطقه اشاره کرد و گفت با اجرای طرحهای متعددی که در راستای کنترل و پیشگیری از بیماریهای مختلف دامی انجام شده است خوشبختانه مشکل حادی از بابت این بیماریها در منطقه نداریم و این امر مرهون تلاش مضاعف ، جدی و جهادگونه همکاران دامپزشکی است.


دکتر صالحی گفت : فعالیت مجموعه دامپزشکی در این شهرستان به دلیل پتانسیل بالای دامپروری و تولیدات دامی و نیز وجود دامهای عشایر بیشتر از دیگر شهرستانها است و از این رو خواستار افزایش سطح همکاری و حمایت از سوی فرمانداری هستیم.


وی یادآور شد در حال حاضر مشکلی از بابت تأمین واکسن دامی در استان وجود ندارد و به اندازه کافی و لازم واکسن موجود است و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.


در این دیدار در خصوص حمایت از سرمایه گذار متقاضی احداث کشتارگاه صنعتی دام در این شهرستان با توجه به زیر ساخت های موجود ، بحث و تبادل نظر انجام و مقرر گردید پیگیری های لازم و حمایت همه جانبه از این سرمایه گذار در ارتباط با توسعه اشتغال و جلوگیری از خروج دام زنده به استانهای مرکزی کشور و توسعه بخش دامپروی و تولید ، بسته بندی و صادرات گوشت انجام گیرد.


مدیرکل دامپزشکی استان تأکید کرد سرمایه گذاری مناسب و منطبق با ظرفیت های دام منطقه می تواند اشتغال قابل توجهی در این منطقه ایجاد نماید.


دکتر صالحی در پایان ، کمبود اعتبارات و نیروی انسانی و تجیهزات را مهمترین چالش پیش روی دامپزشکی استان عنوان و خواستار تخصیص اعتبارات لازم برای طرح های واکسیناسیون با واکسن بهادار دامی در جمعیت دامی این شهرستان شد.


شهرستان گرمی با 333 روستا دارای 5 واحد مرغداری 20 واحد آبزیان و 40 واحد دامپروری است جمعیت دام سبک این شهرستان بالغ بر 500 هزار رأس بوده و جمعیت دام سنگین بالغ بر 75 هزار رأس است.

  • کد خبر: ٤٥٧٦/
  • ٢٠:٣٦ - 1397/10/17/
  • تعداد بازدید: 40

خروج
پل ارتباط مردمی سازمان دامپزشکی کشور 1512