• 1401/03/23 - 19:33
  • تعداد بازدید : 33
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
فرماندار شهرستان انگوت در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل:

ضرورت تقویت زیر ساخت های دامپزشکی/ دامپزشکی نیازمند توجه جدی است

فرماندار شهرستان انگوت در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل که در محل این فرمانداری انجام شد گفت دامپزشکی در بحث تامین و تضمین امنیت غذایی نقش بسیار مهمی دارد و نیازمند توجه جدی بوده و زیر ساخت های آن به عنوان یکی از ارگان های تاثیر گذار در حوزه سلامت عمومی جامعه باید تقویت شود.

فرماندار شهرستان انگوت در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل که در محل این فرمانداری انجام شد گفت دامپزشکی در بحث تامین و تضمین امنیت غذایی نقش بسیار مهمی دارد و نیازمند توجه جدی بوده و زیر ساخت های آن به عنوان یکی از ارگان های تاثیر گذار در حوزه سلامت عمومی جامعه باید تقویت شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ؛ مهندس لطفعلی زیادی افزود بررسیهای میدانی و گزارش های واصله از روستاها و مناطق قشلاقی منطقه نشان می دهد رضایت مندی کامل از خدمات دامپزشکی وجود دارد و نتایج این خدمات در جامعه کاملا مشهود و ملموس است.

فرماندار انگوت رضایت دامداران و روستاییان را مرهون تلاش شبانه روزی دامپزشکی در منطقه دانست و بر تامین اعتبارات دامپزشکی تا حد امکان تاکید کرد.

زیادی ضمن تشکر از حساسیت دامپزشکی در مبارزه با کشتار غیر مجاز دام ؛ عدم وجود کشتارگاه دام در این شهرستان تازه تاسیس را یک آسیب و معضل اجتماعی عنوان کرد و افزود در کارگروه های مختلف این شهرستان موضوع بررسی شده و در نشست های هم اندیشی که با حضور دستگاههای حوزه سلامت انجام شده بدنبال یافتن سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث کشتارگاه دام در این منطقه هستیم و همه جانبه از این سرمایه گذاران حمایت می کنیم.

در ابتدای این دیدار دکتر بهلول تکلوی ضمن قدردانی از حمایت ها و مساعدت های فرماندار به پتانسیل بالای دامپروری منطقه اشاره کرد و گفت سال گذشته با تمهیدات انجام شده و اجرای طرح های پیشگیری از بیماریهای دامی توانستیم کل جمعیت دامی را بر علیه بیماری تب برفکی به صورت رایگان  واکسینه نموده و جمعیت دامی روستایی و عشایری را بر علیه این بیماری ایمن نماییم و خوشبختانه در حال حاضر مشکل حادی نداریم و امسال نیز در تلاش هستیم جمعیت دامی منطقه به صورت رایگان تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار گیرد.

مدیر کل دامپزشکی استان در ادامه سخنانش به معضل کشتار غیر مجاز دام و خارج از چرخه نظارتی دامپزشکی مخصوصا در حاشیه روستاها و کنار جاده ها اشاره کرد و خواستار حمایت همه جانبه فرمانداری و دستگاههای متولی سلامت از دامپزشکی شد.

این مقام مسئول دامپزشکی گزارش ابتلاء محتمل و مشکوک دو نفر از اهالی استان بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را یادآور شد و افزود این بیماری ماحصل کشتار غیر مجاز دام است که راه حل  آن نیازمند فرهنگ سازی، آگاه سازی و از همه مهمتر عزم جدی در همکاری و هم افزایی بین بخشی دستگاههای متولی سلامت همگانی است.

دکتر تکلوی ادامه داد موضوعی که سبب نگرانی ما می شود این است که متاسفانه برخی مردم اعتقاد دارند که گوشت تازه را از کنار جاده خریداری کنند که ما توصیه می کنیم از خرید گوشت های خارج از چرخه نظارتی دامپزشکی جدا خودداری کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان سخنانش کمبود اعتبارات ، نیروی انسانی و تجهیزات را مهمترین چالش پیش روی دامپزشکی عنوان کرد و خواستار تقویت اعتبارات دامپزشکی شد..

  • گروه خبری : گرمی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 287105
کلمات کلیدی
محمدباقر پیرصومی

محمدباقر پیرصومی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه