• 1401/03/22 - 19:31
  • تعداد بازدید : 28
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرماندار شهرستان نمین: سلامت مردم الویت اصلی ماست

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با حضور در شهرستان نمین درخصوص مسائل ، مشکلات و چالش های پیش روی دامپزشکی منطقه با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با حضور در شهرستان نمین درخصوص مسائل ، مشکلات و چالش های پیش روی دامپزشکی منطقه با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد. فرماندار شهرستان نمین در این دیدار به نقش بسیار مهم و حساس دامپزشکی در تامین امنیت غذایی اشاره کرد و گفت دامپزشکی یکی از ارگان های حساس حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه است و و چون الویت اصلی ما سلامت مردم است در این راستا از دامپزشکی حمایت می کنیم.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با حضور در شهرستان نمین درخصوص مسائل ، مشکلات و چالش های پیش روی دامپزشکی منطقه با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار شهرستان نمین در این دیدار به نقش بسیار مهم و حساس دامپزشکی در تامین امنیت غذایی اشاره کرد و گفت دامپزشکی یکی از ارگان های حساس حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه است و و چون الویت اصلی ما سلامت مردم است در این راستا از دامپزشکی حمایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان؛ دکتر طیب امینی از حساسیت دامپزشکی در مبارزه با کشتار غیر مجاز دام در این شهرستان تشکر کرد و گفت فرمانداری با جدیت به موضوع ورود کرده و با برگزاری نشست های هم اندیشی دستگاههای حوزه سلامت و اتخاذ تصمیمات لازم، این معضل بهداشتی منطقه مرتفع می شود.

فرماندار شهرستان نمین ضمن حمایت از احداث کشتارگاه دام در منطقه آبی بیگلو این شهرستان خواستار تسهیل امورات اداری و همکاری بین بخشی در این راستا شد.

در ابتدای این دیدار که مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهد کشاورزی ، مدیر جهادکشاورزی و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نمین مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل را همراهی می کردند، دکتر بهلول تکلوی  به شرح وظایف دامپزشکی در سه محور تامین غذا و امنیت غذایی، بهداشت و سلامت عمومی جامعه و حفظ و حراست از جمعیت دامی منطقه اشاره کرد و  مخاطرات بیماریهای مشترک در جامعه و تبعات سیاسی،  اجتماعی و اقتصادی این بیماریها در صورت شیوع و بروز را یاد آور شد و گفت اساس کار دامپزشکی بر پیشگیری از این بیماریها استوار است و معتقدیم پیشگیری همیشه و همواره مقدم بر درمان است.

این مقام مسئول دامپزشکی در ادامه سخنانش به برخی از مشکلات حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه بویژه در حوزه کشتار غیر مجاز و خارج از نظارت بهداشتی دامپزشکی در حاشیه روستاها و محور های مواصلاتی این شهرستان اشاره کرد و خواستار حمایت همه جانبه فرمانداری و دستگاههای متولی سلامت از دامپزشکی شد.

دکتر تکلوی با بیان اینکه  بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی دو مورد مشکوک و محتمل بیماری مشترک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو  گزارش شده و دو نفر از اهالی این شهرستان در بیمارستان بستری و تا تایید تشخیص بیماری  تحت معالجات پزشکی  و درمانی قرار دارند، خاطر نشان کرد این بیماری ماحصل کشتار غیر مجاز دام و خارج از نظارت بهداشتی دامپزشکی است و علیرغم اینکه در سال های اخیر اقدامات مناسب و بازدارنده ای با همکاری دستگاه قضایی انجام شده است اما همچنان این معضل بهداشتی که مهمترین چالش دامپزشکی است همچنان در برخی از مناطق استان مخصوصا در حاشیه شهر ها وجو دارد و جمع آوری آن نیازمند ارتقاء فرهنگ عمومی و همت همگانی و هم افزایی دستگاههای حوزه سلامت همگانی است.

مدیر کل دامپزشکی استان با تاکید بر اینکه ویروس بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در منطقه در حال گردش بوده و مترصد بیماریزایی است خواستار اطلاع رسانی و آگاهی دهی  در استفاده از گوشت بسته بندی و نیز ممهور به مهر بهداشتی دامپزشکی شد و افزود توصیه اکید ما به شهروندان عدم خرید گوشت از مراکز غیر مجاز و گوشت حاصل از کشتار غیر مجاز دام و خارج از چرخه نظارتی دامپزشکی است.

دکتر بهلول تکلوی در پاین سخنانش بار دیگر به اهمیت و حساسیت وظایف حاکمیتی دامپزشکی در تامین بهداشت عمومی جامعه اشاره کرد و گفت در حال حاضر  سیاست سازمان دامپزشکی کشور  تجمیع کشتارگاههای سنتی و هدایت آن به کشتارگاه صنعتی است ولی اگر بنابه مصالحی  ضرورت احداث کشتارگاه دام  در این منطقه احساس می شود با رعایت ضوابط بهداشتی و دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور مانعی وجود ندارد.

 

                                                         روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اردبیل

  • گروه خبری : نمین,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 287064
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال اردبیل

admin ادمین پورتال اردبیل

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه