چاپ
ارسال به دوست

رئیس کل دادگستری استان اردبیل :

نقش دستگاه قضا در تأمین امنیت غذایی نقش حمایتی و صیانتی است

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل به مناسبت هفته قوه قضائیه و تبریک این هفته بصورت جداگانه با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با آنها دیدار و گفتگو کرد/. در این دیدار رئیس کل دادگستری استان گفت : امنیت غذایی و سلامت تغذیه ای مردم مهمترین مقوله در دستگاه قضا است و نقش ما در این راستا نقش حمایتی و صیانتی است.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل به مناسبت هفته قوه قضائیه و تبریک این هفته بصورت جداگانه با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با آنها دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس کل دادگستری استان گفت : امنیت غذایی و سلامت تغذیه ای مردم مهمترین مقوله در دستگاه قضا است و نقش ما در این راستا نقش حمایتی و صیانتی است.

بـه گــزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ؛ ناصر عتباتی با اشاره به حساسیت قضایی در این راستا گفت تأمین غذای سالم و امنـیت غـذایــی و ارتباط  آن با سلامت شهروندان مهمترین مقوله در دستگاه قضایی است و قطعاً مجازات سنگین و بدون مماشاتی در انتظار اخلال گران این حوزه است.

رئیـــس کل دادگستری بر اهمیت و نقش دامپزشکی در زندگی و چرخه حیات مردم و سلامت تغذیه ای و بهداشت عمومی جامعه تأکید کــرد و بـا یــادآوری اینکـه اقدامات پیشگیرانه این دستگاه موجب افزایش اعتماد عمومی و احساس امنیت غذایی مردم به لحاظ اجرای وظایف قانونی است ، خاطر نشان کرداگر پرونده ای در خصوصعدم رعایت موازین بهداشتی دامپزشکی واصلشود سریعاً اعمال قانون می کنیم.

عتباتی تصریح کرد دستگاه قضایی پر توان و پرتلاش در خدمت دامپزشکی است و انتظار داریم این دستگاه تمامی حوزه سـلامت غذایی را با دقت بیشتری کنترل و رصد نماید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این دیدار که بصورت جداگانه انجام شد گفت ما بازرسان بهداشتی دامپزشکی را به عنوان ضابط قضایی می دانیم و همه ما در قبال سلامت مردم متعهد و مسئولیم و با افزایش بازدیدها و گشت های تیمی مشترک عرصه را بر متخلفین حوزه سلامت و امنیت غذایی تنگتر خواهیم کرد.

سیدعبدا... طباطبایی ضمن حمایت و آمادگی در خصوص پیشگیری از تخلفات افزود دستگاه قضایی با جدیت و قاطــــعیت تمام در کنار مردم است.

در ایـن دیــدار مـدیـر کـل دامـپزشکـی استـان نیـز ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفت تیر گفت : دامـپزشکی به پشتوانه قوی دادگستری و استفاده از قوه قهریه این نهاد با متخلفان حوزه سلامت و امنیت غذایی به جدیت برخورد کرده و تمامی موارد غیر مجاز و تخلفات بهداشتی را با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجعه قضایی معرفی می نماید.

دکـتر صـادق صـالحـی بـا تشکـر ویـژه از دستگاه قضایی در حمایت از دامپزشکی گفت : کشتار غیر مجاز دام در برخی از شهرستانها و محـورهای مواصلاتی استان در چند سال گذشته یک معضل جدی بود که خوشبختانه با  ورود محکم این دسـتگاه و تلاشها و نظارتهای شبـانه روزی و پایکار بودن همکاران دامپزشکی در حال حاضر علی الخصوص در بخش هیر شهرستان اردبیل به شدت کاهش پیدا کرده و ما این تلاش را مدیون همکاری دستگاه قضا هستیم.

وی با تشریح برنامه های دامپزشکی بر ادامه روند و تشدید اجرای طرحهای نظارتی دامپزشکی تأکید کرد و گفت : نتایج حاصل از اجرای طرحهای نظارتی دامپزشکی نشان می دهد که طرحهایی که همراه با گشت های تیمی مشترک دستگاهها علی الخصوص دستگاه قـضایی انجام شده علاوه بر هم افزایی و تقویت بین بخشی نتایج مؤثر و ملموسی را داشته است.


 • فایل پیوست :
 • کد خبر: ٢٥٣١٨٣/
 • ١١:٥٥ - 1399/04/05/
 • تعداد بازدید: 219

خروج
آدرس سازمان دامپزشکی کشور

آدرس: اردبیل، بزرگرا شهدا، خیابان دامپزشکی

تماس با ما
 • تلفن: 04533394800

 • کد پستی: 5617649159

 • فکس: 04533394655

لینک ها
آمار بازدید
 • بازدید این صفحه : 14708
 • بازدید امروز : 18
 • کل بازدید : 78736
 • بازدیدکنندگان آنلاين : 1
تلفن ارتباط مردمی سازمان دامپزشکی کشور 1512
تاریخ آخرین بروزرسانی سایت: 1399/09/05